MÜHENDİSLİK

  • İşin öncesindeki mühendislik aşamasının oldukça önemli olduğunu bilen Nunteknik, tüm detaylara haiz en doğru projeleri üreterek, taahhüt edilen işin sorunsuz ilerlemesini sağlar. Autocad, Tekla Structures gibi programların da yardımıyla, yapılacak işin prensip projesi üzerinden imalat resimleri çizilir ve işverenin onayına sunulur. Onayın ardından imalat resimleri fabrikaya gönderilir ve iş imalata hazır hale getirilir.
  • Nunteknik’in üstlendiği her proje ayrı montaj metodu gerektirir. Metotların uygulanabilmesi için gerekli platform, iskele vb. sistemlerin çözümü için de Sap2000 programı kullanılarak montaja yardımcı yapılar statik olarak analiz edilir ve ilgili rapor işverene sunulur. Onaydan sonra imalat resimleri çizilir ve imalatı yapılır.

İMALAT

  • Yaklaşık 30 yıldır çelik sektörünün içinde olan Nunteknik, edindiği “iş bağlantıları” birikiminin sonucu olarak piyasadaki en optimum hizmeti sunan firmalar ile çalışır. Bu firmalar, ortalama olarak 8.000 m2 kapalı 16.000 m2 açık alana sahiptir ve aylık üretim kapasiteleri tek vardiyada 500 tondur. Dış kaynak kullanımı avantajı ile Nunteknik’in imal ettirebileceği çelik miktarı aylık tek vardiyada 1.500 tona ulaşır.
  • Nunteknik, imalat sürecinde oluşabilecek her türlü soruna önlem olarak fabrikada imalat sırasında ve sevkiyat öncesinde kalite kontrol amaçlı kendi çalışanlarını bulundurur. Fabrikada üretimi yapılan çelik malzemelerin,  Nunteknik’in almış olduğu işin gerektirdiği teknik yeterlilikleri sağladığı teyit edildikten sonra şantiyeye sevki gerçekleştirilir.

MONTAJ

  • Çelik montajı Nunteknik’in ana uzmanlık alanıdır. Kadrosunda bulundurduğu uzman ekibin yanında, projenin iş gücü ihtiyacına binaen, montaj taşeronları istihdam ederek işin söz verildiği gibi zamanında bitirilmesini sağlamaktadır. Bu sayede Nunteknik, esnek organizasyon yapısı ile spesifik projelere kolaylıkla adapte olabilmektedir.
  • Nunteknik, uluslararası projelerde edindiği deneyimler ile, montaj sırasında iş güvenliğini ve teknik standartları sağlamayı önemli bir iş kültürü haline getirmiştir.
  • Türkiye’de turn-of-nut açısal cıvata sıkma metodunu uygulayan nadir firmalardan biri olan Nunteknik, çelik montajını Türk Loydu’ndan sertifikalı kaynakçıları ve yine M.E.B sertifikalı montörleri ile yapmaktadır.